Bratislava 5. februára 2018 (HSP/Foto: SITA-Peter Rusko, Marko Erd)
 
Po včerajšej šokujúcej správe, že hlavná obvinená Zsuzsová mala vypovedať o finančníkovi M. Haščákovi ako o hlavnom objednávateľovi vraždy Jána Kuciaka, a po dnešnej informácii, že ministerka vnútra Denisa Saková odoberá časť vyšetrovacieho spisu vraždy Kuciaka do  kompetencií Úradu inšpekčnej služby ministerstva vnútra, zareagoval Daniel Lipšic a na sociálnej sieti aj polícia SR

Na snímke ministerka vnútra Denisa Saková a bývalý minister spravodlivosti Daniel Lipšic

Ministerka vnútra Denisa Saková dnes podľa informácií viacerých médií odobrala časť prípadu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorá sa mala týkať prípravy vraždy prokurátora z Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku a exministra vnútra, terajšieho advokáta rodiny Jána Kuciaka, Daniela Lipšica.
Aj v tejto časti prípadu však majú byť zapletení podozriví, ktorých spája Marian Kočner.
Saková na margo svojho rozhodnutia uviedla: „Po vzájomnej dohode s Úradom špeciálnej prokuratúry a Generálnou prokuratúrou bude danú vec vyšetrovať Úrad inšpekčnej služby ministerstva vnútra, aby sa zabránilo prípadnému úniku informácií z vyšetrovacieho spisu a tým pádom možnému mareniu vyšetrovania.“
Plus 1 deň však prišiel s informáciou, že Úrad prokuratúry o tejto dohode nevie, mala mu to potvrdiť hovorkyňa Jana Tökölyová. “Preto ani nepoznáme konkrétne dôvody tohto rozhodnutia”, uviedla.
Advokátovi pozostalých zavraždeného Jána Kuciaka, Danielovi Lipšicovi, sa tento krok ministerky nepozdáva a pre spomínaný denník uviedol: “Považujem to za absurdné a za politický zásah do vyšetrovania.”
Po zverejnení týchto správ zareagovala na sociálnej sieti aj Polícia SR.
“Napriek úprimnej prosbe prezidenta Policajného zboru a generálneho prokurátora doposiaľ existujú úniky informácií priamo z vyšetrovacieho spisu.

Vďaka týmto únikom sa obvinené osoby a osoby, ktoré ešte len budú obvinené, dozvedajú o detailoch vyšetrovania a získavajú výborné základy svojej budúcej obhajoby pred súdom. Iba z tohto dôvodu boli aktuálne prijaté bezpečnostné opatrenia, ktoré takýmto únikom zabránia.
Ak sa bude ktokoľvek snažiť manipulovať tieto opatrenia a hovoriť o nich ako o útoku na vyšetrovací tím, nebude mať pravdu“, zdôrazňuje Polícia.
“Vyšetrovací tím dosiahol jeden z najväčších úspechov v histórii slovenskej polície. Naďalej má plnú dôveru policajného prezidenta, ktorý rovnako ako verejnosť očakáva, že tento tím dostane za mreže minimálne ďalšiu závadovú osobu, ak ich nebude viac.
Vyšetrovací tím musí pokračovať vo svojej výbornej práci aj naďalej, ale zároveň musia byť zastavené úniky informácií, ináč vyjde jeho snaha z posledných mesiacov na zmar. Držte nám palce.”, uzatvára svoj status na sociálnej sieti Polícia SR.

 

Príspevok Saková odobrala časť vyšetrovacieho spisu vraždy Kuciaka, Lipšic je pobúrený. Polícia vysvetľuje: Veď zabránime únikom informácií zobrazený najskôr Hlavné správy.