Bratislava 28. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Ivanič)P

Podľa šéfa Útvaru osobitného určena išlo o štandardný zásah, ktorý mal hladký priebeh, informuje ministerka vnútra

Policajný zásah v Kolárove v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa vo štvrtok 27. septembra 2018

Pri zadržaní podozrivých v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky zasahovalo 55 elitných kukláčov. Ako ďalej na sociálnej sieti napísala ministerka vnútra Denisa Saková, podľa šéfa Útvaru osobitného určenia išlo o štandardný zásah, ktorý mal hladký priebeh.
“Zúčastnili sa na ňom psovodi, pyrotechnici, ostreľovači i medici. Musím tak oceniť pripravenosť policajtov, perfektné naplánovanie a samotné taktické prevedenie,” uviedla Saková. P
rezídium policajného zboru na sociálnej sieti zopakovalo, že celému prípadu sa venuje najväčší vyšetrovací tím v histórii, čo sa premietlo aj do vysokého počtu nasadených policajtov priamo v akcii.
Podľa medializovaných informácií zadržali policajti v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka vo štvrtok osem osôb, pričom by malo ísť aj o bývalých policajtov a vojakov. Polícia však v tomto zmysle ešte oficiálne stanovisko neposkytla.
Jána Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili v obci Veľká Mača 21. februára tohto roka. V súvislosti s týmto prípadom sa udiali viaceré personálne zmeny vo vláde SR a do ulíc vyšli desaťtisíce protestujúcich občanov. Kuciak pracoval ako investigatívny redaktor pre portál Aktuality.sk.
 

 

Príspevok Saková: Na zásahu proti podozrivým z vraždy Kuciaka sa zúčastnili psovodi, pyrotechnici i ostreľovači. Pozrite si nové foto z razie zobrazený najskôr Hlavné správy.