Bratislava 31. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Ministerka vnútra SR Denisa Skaová (Smer-SD) na sociálnej sieti prezradila, že novým šéfom sekcie kontroly a inšpekčnej služby ministerstva vnútra sa od 1. septembra stane Adrián Szabó.

Na snímke Denisa Saková

“Práve dnes som podpísala rozkaz, ktorým som vymenovala dočasného generálneho riaditeľa sekcie kontroly a inšpekčnej služby ministerstva vnútra. Od 1.9. 2018 sa ním stane Adrián Szabó,” zverejnila na Facebooku Saková s tým, že ide o dlhoročného policajta, ktorý v Policajnom zbore pracuje 17 rokov, v samotnej inšpekcii od roku 2012.
“Ako vyšetrovateľ pracoval na Úrade boja proti organizovanej kriminalite aj Úrade boja proti korupcii. Vyštudoval dve vysoké školy – odbor verejnej správy na Právnickej fakulte v Košiciach a odbor práva na Právnickej fakulte v Banskej Bystrici. Plynule hovorí po nemecky, je ženatý a má dve malé deti. Svoju funkciu bude zastávať až do príchodu nového šéfa inšpekcie, ktorý bude menovaný na základe výberového konania v zmysle pripravovanej legislatívy.”

Saková dodala, že ide o odborníka, ktorý na inšpekcii zastával funkciu zástupcu riaditeľa, takže má dostatok skúseností . Verím v jeho odbornosť, skúsenosti a vzdelanie a v novej pozícii mu želám veľa šťastia.

 

 

Riaditeľom sekcie kontrolnej a inšpekčnej služby MV bol do konca mája Milan Lučanský. Na tomto poste pôsobil od 15. júna 2016. Na začiatku júna sa stal prezidentom Policajného zboru SR po tom, ako ho do funkcie 30. mája vymenovala ministerka Saková. Lučanský na poste nahradil Tibora Gašpara. Inšpekcia od vtedy fungovala pod vedením zástupcu generálneho riaditeľa sekcie Róberta Zaplatílka.

 
Príspevok Saková: Dočasným generálnym riaditeľom sekcie kontroly a inšpekčnej služby ministerstva vnútra bude Adrián Szabó zobrazený najskôr Hlavné správy.