Bratislava 14. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) chápe úlohu ministra financií Ladislava Kamenického (Smer-SD) pri príprave rozpočtu. V kapitole rezortu vnútra sa podľa jej slov snažia hľadať rezervy a postaviť sa k tomu zodpovedne

Na snímke Denisa Saková

“Chápem úlohu môjho straníckeho kolegu, ktorý musí zostaviť rozpočet aj na budúce roky a musí sa popasovať aj s rozpočtom na tento rok,” povedala s tým, že sa budú v rezorte snažiť hľadať zdroje v rezervách a prispieť ku kráteniu rozpočtu. Rezervy podľa jej slov našli v kapitálových a prevádzkových výdavkoch. Dodala, že ich hľadali aj v mzdových rezervách.

Ministerstvo vnútra (MV) SR by malo v roku 2020 hospodáriť so sumou 2,9 miliardy eur, čo je o 454,6 milióna eur viac ako v roku 2019. Ide o nárast o 18,5 percenta. Vyplýva to z návrhu rozpočtu verejnej správy na nasledujúce roky, predloženého sociálnym partnerom na rokovanie tripartity. Vláda návrh v pondelok po prerokovaní tripartitou schválila.

Osobné výdavky majú byť pokryté sumou 1,28 miliardy eur, čo je o 215 miliónov eur viac ako v roku 2019. Dôvodom je valorizácia platov pre policajtov, hasičov, záchranárov horskej služby a štátnych zamestnancov, ale aj pre zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a zabezpečenie zákona o pedagogických zamestnancoch a zabezpečenie odmeňovania učiteľov.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj