Saganove vylúčenie z Tour de France predsa len preverí arbitrážny súd

Saganove vylúčenie z Tour de France predsa len preverí arbitrážny súd

13. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Peter Dejong)

V závere 4. etapy tohtoročnej Tour de France sa slovenský cyklista Peter Sagan v záverečnom šprinte dostal do kolízie s britským jazdcom Markom Cavandishom a rozhodcovia Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) napokon 27-ročného jazdca tímu Bora-Hansgrohe vylúčili z podujatia. Sagan a jeho tím sa na druhý deň odvolali, no neúspešne. Niekoľko dní po incidente tím podal oficiálny podnet na Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne, no tu taktiež nepochodili. Na súde sa však teraz otvorili nové konanie, ktoré budú prejednávať 5. decembra.
Na snímke peter Sagan po víťazstve v cieli

Sagan tak dostane šancu na svoju obhajobu, ktorú podľa jeho slov nedostal počas prešetrovania incidentu priamo na Tour de France.  Z viacerých videozáznamov bolo zrejmé, že britský jazdec spadol najmä svojim pričinením, komisári však napriek tomu Sagana vylúčili a obvinili z nebezpečného pretekania ohrozujúceho zdravie ďalších cyklistov.
Pôvodne pridali k výslednému času etapy, v ktorej skončil druhý za domácim Arnaudom Démarom, pridali penalizáciu 30 sekúnd a odpočítali 80 bodov z bodovacej súťaže, no po neskoršej dôkladnejšej analýze sa jury odhodlala k radikálnejšiemu riešeniu. Víťaz monumentálnej klasiky Okolo Flámska z roku 2016 diskvalifikáciu akceptoval, no vyjadril nesúhlas s rozhodnutím UCI.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Komentujte :)