To najpodstatnejší je jeho nabitý program a fakt, že po celý rok je doma so svojimi najbližšími iba sporadicky. „S rodinou nie som naozaj často. Na Slovenska sa vraciam práve kvôli takýmto chvíľam. Aj preto vynechávam veľa akcií s verejnosťou. Ja chcem byť totiž predovšetkým s rodinou a Vianoce s ňou budem určite tráviť,“ prezradil Sagan.

A ako vlastne Saganovci trávia tento sviatočný čas? „Toho času máme naozaj málo.  Určite budeme s mojou i Petrovou rodinou a budeme sa to snažiť skĺbiť tak, aby sme mali čas aj na seba,“ doplnila nášho cyklistu manželka Katka.

Pre mnohých ľudí sú Vianoce sviatkami, ktoré sú spájané s rozdávaním darčekov či pozerania televíznych programov. „My sme veľmi tradiční. Televízor nepozeráme a darčeky sú okrajové. Pre nás je naozaj najvzácnejšie to, že môžeme byť všetci spolu,“ prezradila Katarína. Spolu s Petrom už niekoľko rokov žijú v Monaku.

Napriek tomu sa počas sviatkov držia slovenských tradícii. „My sme v týchto veciach veľmi tradiční. Naše vianočné menu pozostáva z klasiky, ktorú poznajú všetci na Slovensku. Nechýba kapustina, ktorú tak ako každý rok bude variť Peťo,“ dodala s úsmevom Petrova manželka.