Je súčasťou jeho tímu! Manželka Katarína si užila v Austrálii svoje. Veď tam bola s Peťom už niekoľko týždňov pred pretekmi. „Pricestovali sme hneď po Vianociach, a spojili sme tak príjemné s užitočným- klímu a stretnutie s našimi priateľmi. Peťo sa totiž potreboval aklimatizovať, a hlavne trénovať v príjemnom podnebí,“ vysvetlila na svojom blogu skorú návštevu Austrálčanov manželka Sagana.

Počas pretekov Peter pomáhal svojím spolujazdcom, ale sa aj bil o etapové vavríny. Bez úspechu. Napriek tomu posilnil svoje postavenie ako miláčik publika aj na južnej pologuli. „Tak ako všade kde sa objavíme, Peťo vzbudil obrovský záujem zo strany fanúšikov. Privítali ho naozaj neskutočne, veľmi vrelo a srdečne. Vždy som veľmi hrdá, pretože viem, že fanúšikovia ho nemajú radi len preto, že je skvelý cyklista, ale najmä pre ľudskosť alebo akúsi človečenskosť, ktorú vyžaruje?,“ opisovala svoje pocity Saganova Katka.

Saganovcom sa ušlo aj špeciálnej pocty. Zúčastnili sa večera legiend, Legends´ Night Dinner, čo bol galavečer v rámci TDU, kde bol Peter opäť stredobodom pozornosti. Našťastie to nebolo kvôli jeho extravagantnému outfitu, ktorý je často nevšedný. Stačí spomenúť už len jeho svadbu, odovzdávanie ocenení UCI či Športovec roka 2016 na Slovensku. „O môj outfit sa postaral famózny Chris Kontos, ktorý pre mňa vybral nadčasové šaty od Acler Woman a Peťo si zvolil štýlový oblek od Peter Shearer Men’s Wear,“ vysvetlila Katka oblečenie, v ktorom sa ukázali pred viac 1400 ďalšími hosťami.

Peter konečne nestavil na obľúbený klobúk či paličku. Sako s jedným gombíkom a bielym tričkom bola určite šťastnejšia voľba ako outfit á la kúzelník Houdini. A cena oblek Sagan? 460 eur! Manželka Katka za svoju róbu zaplatila ešte menej  približne 150 eur.