„Peťo začal preteky v príjemnej atmosfére, obklopený cyklistickými fanúšikmi a dokonca ho sprevádzal „mechaničák“ ako napríklad na Tour!,“ rozpráva Saganova manželka vo svojom blogu.

FOTO Saganova šou na americký spôsob: Počas pretekov obracal poldecáky
FOTO Saganova šou na americký spôsob: Počas pretekov obracal poldecáky

Jazda Kaliforniou mala teda všetko, čo k cyklistike patrí. Dokonca aj malé prestávky na občerstvenie. Peter si doprial kávu z poldecových pohárikov, čo jeho manželka vtipne okomentovala: „Aj keď na tejto fotke to skôr vyzerá ako keby Peťo pil „poldecák domácej“.“


Peter Sagan počas pretekov kopal do seba „poldecaky“ kávy.
Foto: katesaga.blogspot.sk

Usmievavý Američania neohúrovali Katku len počas šliapania do pedálov. Celá charitatívna akcia na pomoc deťom a mladým skončila galavečerom, kde Saganova manželka prežívala veľmi emotívne chvíle. „Počas galavečera najväčší dojem vo mne zanechal 14-ročný chlapec zo štátu Georgia,“ začala svoje rozprávanie vyvolená dvojnásobného majstra sveta.

Saganov úspech v ohrození: Pripravia ho noví majitelia o tajný tromf?
Saganov úspech v ohrození: Pripravia ho noví majitelia o tajný tromf?

„Keď som sa ho spýtala, čo je jeho najväčší sen, povedal: „Byť ako Peter“. Ja som sa ho opýtala: ´Prečo?. Preto, že chceš byť taký dobrý cyklista ako on?´ Ten chlapec ma  úplne ohúril svojou odpoveďou: ´Nie, mám ho rád ako človeka, to že sa správa tak ľudsky.´ Niet krajšieho vyznania pre môjho muža ako to, keď úprimný chlapec o ňom hovorí ako o úžasnom človeku, nie iba cyklistovi,“ vysvetľovala Katka.


Počas galavečera sa dražili aj dresy Petra Sagana.
Foto: Facebook

Najprv úsmevy po boku manželky a potom šok: Sagan skončil za mrežami!

Rodák zo Žiliny miluje Kaliforniu, veď ročne v nej strávi niekoľko týždňov či už oddychuje, trénuje alebo vyhráva na obľúbenom podujatí Okolo Kalifornie. Rozhodol sa tomuto regiónu v USA pomôcť dokonca aj dražbou svojich dresov. „Môj manžel rád zdieľa s mladými talentami vášeň, ako aj nadšenie z cyklistiky a preto sto percent výťažku z aukcie, ktorá prebiehala, bol venovaný práve deťom. Len neviem, kto mal väčšiu radosť, Peťo alebo deti,“ ukončila Katka Saganová.