Slovenský jazdec vo farbách tímu Bora-hansgrohe obhajoval na belgických cestách prvenstvo a keďže sa držal v čele pretekov, vyzeralo to reálne. Asi 20 km pred cieľom sa však z päťčlennej Saganovej skupiny odtrhlo duo Van Avermaet – Keukeleire a náš cyklista veril, že zvyšní dvaja súperi Niki Terpstra a Sören Kragh Andersen mu pomôžu, aby sa dotiahli na vedúcu dvojicu. Ani jeden z nich sa však nemal k činu.

Do cieľa prišli so stratou a Sagan vybojoval aspoň tretie miesto. Žilinčan bol však poriadne vytočený a prišlo aj na šťavnatejšie slová. „Čo dobre, do pi*e. S koko*mi sa pretekám, ako pri*ebaný, do pi*e,“ vypenil Sagan po tom, ako sa ho jeden z členov jeho tímu snažil upokojiť tesne po dojazde.

Jeden z jeho veľkých súperov Tom Boonen, ktorý skončil šiesty, to však videl inak. „Niki nesklamal. Sagan zlyhal. Ak ste totiž Sagan, tak v tejto situácii musíte reagovať. On jediný prišiel v týchto pretekoch o triumf, nie Niki. Keď ste najsilnejší a ste majster sveta ako Sagan, musíte potiahnuť,“ vyjadril sa belgický cyklista pre cyclingnews.com.

Sagan podľa tohto portálu lamentoval rovnako ako kedysi Fabian Cancellara, ktorý bol pred pár rokmi lídrom ako slovenský cyklista a tiež mu nikto nechcel pomôcť.

Podľa Boonena by si mal Sagan na takéto situácie zvyknúť. „Myslím si, že je z toho otrávený. Veľa sa sťažuje, to je normálne. Prežíva najrušnejšie obdobie svojho života a kariéry. Príde však moment, keď to prestane tak prežívať. Vždy je najlepšie urobiť to, čo si myslíte. Peter je však stále extra silný. On a Greg (Van Avermaet – pozn. red.) vyčnievajú nad ostatnými,“ uzavrel Boonen, ktorý na posledných MS získal bronz.