Slovensko 10. februára 2017 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)

Počas včerajšieho dňa prechádzal železnicou v Sabinove transport vojenskej techniky. Obyvatelia východoslovenského mesta boli do značnej miery prekvapení množstvom vojenských prostriedkov.

Presun vojenskej techniky v SabinovePresun vojenskej techniky v Sabinove

Následne po zverejnení rozhorčenie neskrývali mnohí diskutujúci. Nechýbalo ani prirovnanie ku augustu 1968 avšak zo západu.

Podľa informácií Ministerstva obrany SR ide o presuny slovenských a zahraničných spojeneckých vojsk, ktoré sa uskutočňujú z dôvodu konania medzinárodných cvičení, konferencií, pracovných rokovaní a ďalších vojenských aktivít v rámci bilaterálnej spolupráce vojenských jednotiek krajín NATO.

Ministerstvo zároveň varuje, že „na rôznych miestach a hraničných priechodoch bude v období do 12. februára 2017 vykonaných celkovo 22 cestných a 6 železničných plánovaných presunov zahraničných spojeneckých vojsk cez územie SR. Zvýšený počet vlakových presunov vojenskej techniky zahraničných spojeneckých vojsk bude prebiehať od 7. do 12. februára 2017. Z bezpečnostných dôvodov nie je v súčasnosti možné zverejniť ďalšie informácie.“

Jeden z komentárov pod videom však upozorňuje na politicky korektné využívanie slov: „Ľudia neznalí histórie… Cvičenie sa to nazývalo vždy. A ľudia sa stále nechajú opiť rožkom. A čo vlastne znamená cvičenie? Cvičí sa, aby sa ostalo v kondícii. A prečo? Kto potrebuje kondíciu a na čo? Keby dačo? Keby čo?“

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.