Pebble Beach 15. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Bob Booth/Star-Telegram via AP)

Slovenský golfový reprezentant Rory Sabbatini prešiel cutom na treťom major turnaji sezóny US Open (13. – 16. júna). Po dvoch kolách figuruje na priebežnej delenej 45. priečke so skóre +1, čo znamená, že oproti prvému dňu si polepšil o trinásť pozícií

Na snímke juhoafrický rodák, ktorý reprezentuje Slovensko Rorry Sabbatini

Na absolvovanie piatkových osemnástich jamiek potreboval juhoafrický rodák 71 úderov, čím vyrovnal par ihriska v kalifornskom Pebble Beach. Dvakrát si pripísal bogey a dvakrát birdie.

Po dvoch kolách 119. ročníka US Open je lídrom priebežného poradia Američan Gary Woodland s bilanciou -9, ktorý v piatok zahral až šesť úderov pod par. Na druhú priečku klesol štvrtkový líder Angličan Justin Rose, ktorý stráca na vedúceho Woodlanda dve rany.

Tretí je Juhoafričan Louis Oosthuizen so skóre -6. “V tejto pozícii sa musíte naučiť zostať sám sebou. Nemôžete sa sústrediť na to, čo sa deje okolo vás. V piatok som hral po boku Tigera Woodsa a nikdy predtým som nezažil takúto atmosféru. Naučil som sa však dýchať pomalšie a vyrovnať sa s adrenalínom. Je podstatné zostať pokojný a držať sa svojho herného plánu,” uviedol Woodland pre televíziu Golf Channel.

V sobotu pokračuje prestížny turnaj s celkovou dotáciou 12,5 milióna amerických dolárov tretím kolom. Rory Sabbatini sa objaví na ihrisku od 19.43 h SELČ.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj