Tbilisi 17. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky)
 
Bývalého gruzínskeho prezidenta a gubernátora Odeskej oblasti Saakašviliho obvinili z vraždy gruzínskeho miliardára Badriho Patarkacišviliho, uvádza sa v správe Generálnej prokuratúry Gruzínska

Na snímke Michail Saakašvili

Jeden z najbohatších ľudí v Gruzínsku biznismen Badri Patarkacišvili, ktorý prešiel do opozície vtedajšej moci na čele s bývalým prezidentom Michailom Saakašvilim, náhle zomrel 12. februára 2008 vo svojej vile v okolí Londýna. Niekoľko mesiacov pred smrťou sa začal aktívne zaoberať politikou, vyhlásil v Gruzínsku založenie opozičnej strany a kandidoval v prezidentských voľbách.
Podľa informácií rezortu na základe súdneho výnosu boli kvôli zneužitiu moci a príprave vraždy s priťažujúcimi okolnosťami zadržaní bývalí úradníci Ministerstva vnútra G. M., L. K. a R. Š.
Prokuratúra oznámila, že príslušníci právnych orgánov našli pri prehliadke u ďalšieho obžalovaného v tejto kauze občana J. C. nahrávací prístroj s dvoma nahrávkami zo 4. a 5. februára 2007, ktorých obsah svedčí o príprave vraždy. Podľa nahrávok sa do toho pokúšal jeden z obžalovaných G. D. zapojiť príslušníka Patarkacišviliho ochranky.
Rezort podotýka, že na jednej z nahrávok posudzujú bývalí úradníci vytvorenie priaznivých podmienok na likvidáciu, zostavujú zoznamy ľudí z jeho okolia, strážcov a skúmajú jeho každodenné trasu. Prejednávajú tiež rôzne varianty vraždy, okrem iného otravu takou látkou, aby smrť vyzerala ako prirodzená.
 
Príspevok Saakašviliho obvinili z vraždy zobrazený najskôr Hlavné správy.