Kyjev 20. septembra 2017 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)

Exprezident, exgubernátor a exobčan Ukrajiny Michail Saakašvili včera predsa dorazil do Kyjeva a teda dodržal svoj sľub: ako aj v prípade prekročenia hranice uviedol presný dátum a ho aj dodržal – hranica /10. septembra/ a príchod do Kyjeva /včera/.
Na snímke Michail Saakašvili

Prišiel do ukrajinskej metropoly práve vtedy, keď ukrajinský prezident Petro Porošenko bol na návšteve USA… Michail Saakašvili sa včera v Kyjeve stretol so svojimi politickými partnermi, zaujímal sa o obnovenie svojho ukrajinského občianstva a „komunikoval s ľudom“ – zorganizoval míting v centre Kyjeva. Porozprával prítomným, že po prekročení ukrajinskej hranice stihol navštíviť niekoľko ukrajinských miest: Vinicu, Černovcy, Cherson, Ivano-Frankovsk. Prezradil, že najviac ľudí sa zišlo na mítingu vo Vinici.
Práve vo Vinici Michail Saakašvili „vyveštil“ budúci scenár vývoja na Ukrajine. Vyhlásil, že priaznivci Porošenka môžu utekať za svojim „čokoládnikom“ a potom spolu aj z krajiny, ale on, Saakašvili zostane so svojim národom v Kyjeve – teda s ukrajinským národom…
Na snímke Michail Saakašvili
Počas mítingu v Kyjeve Michail Saakašvili urobil historický objav: vyhlásil, že sa na prízemí Prezidentského paláca v Kyjeve nachádza „sklad peňazí…“ Vysvetlil, že tieto peniaze Porošenko potrebuje, aby podplácal poslancov parlamentu. Vyhlásil, že všetkým súčasným poslancom Najvyššej rady treba zakázať znova kandidovať. Potom, podľa slov Gruzínca, nový parlament vytvorí 300 Sparťanov, ktorých Saakašvili osobne vyberie počas svojich turné po krajine…  Zdôraznil, že je na čase nastoliť otázku impičmentu prezidenta.
Podrobne porozprával prítomným a médiám, ako bude robiť poriadok na Ukrajine a aké zmeny čakajú krajinu. Prezradil, že svoj hlavný stan mieni vytvoriť v Čerkaskej oblasti – tam, kde má najviac priaznivcov. Taktiež informoval prítomných, že zajtra /to jesť momentálne už dnes – pozn. autora/ odíde na návštevu Dnepropetrovska: teda po novom – Dnepra – takto sa v súčasnosti volá mesto…
Ukrajinské média uviedli, že v Dnepropetrovsku /Dnepre/ sa aktívne a s nadšením pripravujú na historickú návštevu Micha Saakašviliho. Primátor mesta Boris Filatov vyhlásil, že v súvislosti so vzácnou návštevou hyperaktívneho Gruzínca zrušil svoj vlastný zákaz vystúpení pojazdných cirkusov na území mesta.
Na snímke Michail Saakašvili
„Pred rokom, 13. júna, zakázal som vystúpenie pojazdných cirkusov v našom meste. Ale zajtra, na obdobie návštevy mesta Michaila Saakašvili a jeho strany Ruch nových síl, na jeden deň pozastavím platnosť môjho nariadenia. Nech zajtra vystúpi pojazdný cirkus Saakašviliho. Polícii som nariadil, aby nezasahovala proti cirkusantom a iba sa postarala o dodržiavanie verejného poriadku,“ vysvetlil primátor.
Prezradil taktiež, že uviedol do pohotovosti všetky komunálne a hygienické služby mesta, aby po odchode „pojazdného cirkusu“ urobili poriadok, očistili a „umyli“ mesto. „Nariadil som, aby potom urobili dezinfekciu zasiahnutej lokality, vyčlenili sme dodatočne niekoľkých zametačov a odborníkov komunálnej spoločnosti „Zookontrola“, ktorá sa zaoberá odchytom túlavých zvierat za účelom ich sterilizácie. A ešte jedno. Žiadam obyvateľstvo, aby neurážalo a fyzicky nenapádalo hercov, ktorí prídu. Túžia po provokáciách. Nedajte im dôvod, zdržte sa násilia. Majte zľutovanie s duševne chorými ľuďmi,“ podčiarkol primátor Dnepru Boris Filatov.
Eugen Rusnák

Videá si môžete pozrieť tu: