S Ruskom sa takto nekomunikuje – francúzsky prezidentský kandidát François Fillon kritizuje Hollanda

Paríž 25. novembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Eric Feferberg)

Francúzsky ex-premiér François Fillon tvrdo skritizoval nekoncepčnú politiku súčasného francúzskeho prezidenta Françoisa Hollanda voči Rusku

Francois FillonFrancois Fillon

“Politika, ktorú 4,5 roka uskutočňuje súčasný prezident François Holland voči Rusku je absurdná a nekoncepčná, vedie jedine k zhoršeniu vzťahov a rastu nacionalizmu. Rusko je veľká krajina a jadrová veľmoc a je krátkozraké hovoriť s ňou tónom, aký používa François Holland”. Svoje slová François Fillon predniesol v rámci politických debát s bývalým premiérom Francúzska Alainom Juppé v rámci zápasu francúzskych pravicových kandidátov v straníckych primárkach na post novej hlavy štátu (najväčšie šance za pravicu a centristov majú Juppe a Fillon). Záujemcovia o plné znenie článku si ho môžu prečítať tu.

Na snímke z ľava expremiér Francois Fillon a Alain JuppéNa snímke z ľava expremiér Francois Fillon a Alain Juppé

Podľa Fillona si musí hneď po odchode Hollanda Moskva a Paríž sadnúť za rokovací stôl a zlepšiť vzájomné vzťahy.

V nedeľu sa vo Francúzsku uskutoční druhé kolo primáriek Republikánov a ich spojencov, z ktorého sa určí jediný kandidát na prezidentské voľby v apríli 2017. V predchádzajúcom kole zvíťazil Francois Fillon, ktorého tesne nasledoval Allain Juppe. Francois Fillon bol francúzskym premiérom v čase prezidentovania Nicolasa Sarkozyho. Fillon chce posilniť zónu Euro, zlepšiť vzťahy s Moskvou. Má rozvinutý sociálny program, ktorým oslovil chudobných Francúzov a presadzuje liberálne reformy v ekonomike. Vystupoval za zvýšenie veku do dôchodku (65 rokov), je odporcom homosexuálnych sobášov a bridlicového plynu.

Jeho súper Allan Joppe viedol francúzsku vládu v čase prezidentovania Jacquesa Chiraca. Juppe takisto kritizuje politiku Francoisa Hollanda voči Rusku a označuje ju za krátkozrakú a absurdnú.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.