Berlín 6. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-dapd, Lennart Preiss)

V Nemecku prebieha dramatický vývoj udalostí – v roku 2017 bolo vypité o štvrtinu menej piva v porovnaní s obdobím tesne po zjednotení západnej a východnej časti krajiny. Pivovarníci hľadajú nové recepty. Tiež dúfajú, že krátkodobú “úľavu” prinesú majstrovstvá sveta vo futbale.
Nemecká kancelárka Angela Merkelová

Nemecké pivo už tak nešmakuje. Nikdy nepredali nemeckí pivovarníci tak málo piva od znovuzjednotenia krajiny, ako v posledných rokoch. Po troch stabilných rokoch sa celková spotreba znížila o 2,5 % v roku 2017 oproti predchádzajúcemu roku a zostala na hranici 93,5 miliónov hektolitrov, hovorí Nemecký spolkový štatistický úrad.
Znižovanie chuti po pive nedokázal vykompenzovať ani export. Pivovarníci ako dôvod označujú “istú nasýtenosť trhu” v Číne.
V Nemecku dúfajú, že bilanciu roku 2018 zachráni nastávajúce futbalové majstrovstvá sveta.

Nealkoholické produkty získavajú stále väčší priestor
Mnoho pivovarov začalo hľadať nové cesty, ako vytvoriť alternatívu k stále populárnemu druhu piva Pils. Jednou z ciest sú nealkoholické druhy tohto nápoja. Tieto druhy piva nie sú zachytávané v úradných štatistík, avšak podľa tvrdenia nemeckého zväzu pivovarníkov popularita nealkoholického piva v minulom roku naďalej rástla. K dnešnému dňu existuje v Nemecku viac ako 400 značiek nealkoholického piva, ktoré tvoria šesť percent spolkového trhu spotreby piva.
Na záver pripájame video z rokovaní o potravinových sankciách. “Putin o sankciách na potraviny: “Kým ešte dostávame európskej pivo, tak to zvládneme,” stojí v nadpise videa, ktoré na svoj kanál umiestnila nemecká RT Deutsch.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.