Košice 23. marca 2020 (HSP/Foto:Knižnica pre mládež mesta Košice)

Knižnica pre mládež mesta Košice ponúka pre svojich najmenších čitateľov zábavné pracovné zošity

Plagát

Neviete ako doma zahnať nudu? Košická knižnica počas karantény ponúka možnosti ako spestriť deťom čas. Každý pondelok a piatok práve pre nich pripravuje nové kreatívne pracovné zošity z vlastnej dielne.

„Naše pracovné zošity ponúkajú rôzne tipy na zábavné aktivity s knihami, knižnými hrdinami a tiež rôzne hlavolamy, hádanky či nápady na tvorivé dielne. Vymýšľajú ich naše knihovníčky, aby deti pobavili a aspoň trošku im spríjemnili tento čas, ktorý v rámci karantény musia tráviť v domácom prostredí,“ informuje o novej aktivite Kamila Prextová, riaditeľka knižnice.

Knižnica pracovné zošity zverejňuje vždy v pondelok a piatok v pdf formáte na svojej webovej stránke www.kosicekmk.sk „Môžete ich však nájsť aj na sociálnych sieťach facebook a instagram v jpg formátoch,“ upresňuje Kamila Prextová, ktorá zároveň dodáva, že snahou knižnice je nielen zmierniť dopady na detskú psychiku v čase izolácie od rovesníkov, ale aj inšpirovať rodičov ako zahnať nudu u svojich detí.

Knižnica pre mládež mesta Košice je momentálne pre verejnosť zatvorená z dôvodu šírenia koronavírusu. Jej pracovníci sa počas týchto dní intenzívne venujú práve vymýšľaniu a príprave nových alternatívnych podujatí, ktoré by v tomto období pomohli zmysluplne vyplniť deťom a ich rodičom spoločný čas.

Redakciu informovala Viera Ristvejová z Knižnice pre mládež mesta Košice.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj