Bratislava 8. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)
 
Trenčiansky primátor Richard Rybníček nateraz nepokračuje v zakladaní strany TOSKA ani neplánuje vstup do inej strany. Chce sa pokúsiť obhájiť post primátora Trenčína.

Na snímke primátor Trenčína Richard Rybníček

“Prioritou je pre mňa mesto Trenčín a moja opätovná kandidatúra,” povedal pre TASR v reakcii na otázky, či pokračuje v zakladaní strany TOSKA, alebo uvažuje o vstupe do inej strany.
Založenie vlastnej strany oznámil v roku 2016. Dosiaľ nevznikla. Rybníček mal ponuku od KDH ísť do jeho predsedníctva. To primátor neprijal ani si to ešte nerozmyslel. Kresťanským demokratom však drží palce. Rovnako sa neplánuje pridať k hnutiu Starostovia, ktoré zakladá starosta obce Mýtna v okrese Lučenec Pavel Greksa.
“Nemám ambíciu angažovať sa v žiadnom politickom subjekte, ani existujúcom, ani vznikajúcom. Sústreďujem sa na mesto Trenčín a moju opätovnú kandidatúru,” povedal pre TASR Rybníček.
V politike sa podľa jeho slov nedá nikdy nič vylúčiť. “Neviem, čo bude v budúcnosti, ale absolútna priorita je teraz pre mňa Trenčín a kandidatúra,” doplnil.
 
Príspevok Rybníček chce opäť kandidovať za primátora, TOSKU nateraz odložil zobrazený najskôr Hlavné správy.