Rybáriková bude štartovať na “malých” MS, dve hráčky sa odhlásili

Bratislava 23. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)

Magdaléna Rybáriková napokon bude štartovať na “malých” MS v čínskom Ču-chaji. Nová slovenská tenisová jednotka odchádza do dejiska turnaja WTA Elite Trophy (31. októbra – 5. novembra) vo štvrtok. Informovala o tom oficiálna stránka Slovenského tenisového zväzu.
Slovenka Magdaléna Rybáriková vracia loptičku Chorvátke Petre Martičovej v osemfinálovom zápase grandslamového tenisového turnaja Wimbledon v Londýne

Na podujatí sa predstavia hráčky, ktoré sú v tohtoročnom hodnotení tzv. Champions Race k 23. októbru na 9.-19. priečke. Po triumfe Nemky Julie Görgesovej na turnaji v Moskve sa Rybáriková dostala do pozície prvej náhradníčky. Po Britke Johanne Kontovej však odriekla svoju účasť na “malých” MS aj ďalšia z hráčok a tak Rybáriková pôjde na záver úspešnej sezóny do Číny. Účasť v Ču-chaji už potvrdili šampiónka US Open Američanka Sloane Stephensová, Rusky Anastasia Pavľučenkovová s Jelenou Vesninovou i Lotyška Anastasija Sevastovová. Číňanke Šuaj Pcheng udelili organizátori voľnú kartu.
Zverenka trénera Petra Hubera sa v pondelok oficiálne stala novou slovenskou  jednotkou. Wimbledonská semifinalistka sa vo svetovom rebríčku WTA posunula na 22. miesto, čo je jej kariérne maximum a predstihla Dominiku Cibulkovú. Jej krajanka prišla o body za vlaňajšie prvenstvo na MS WTA Tour v Singapure a prepadla sa z 12. na 26. priečku.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.