Ryan: Niet pochybností o tom, že Rusko zasahovalo do amerických volieb

Washington 16. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Harnik)
 
“Niet pochybností” o tom, že Rusko zasahovalo do prezidentských volieb v USA v roku 2016 a aj naďalej sa pokúša podkopávať demokraciu v Spojených štátoch a na celom svete. Vyhlásil to v pondelok predseda Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Paul Ryan po summite prezidenta USA Donalda Trumpa s jeho ruským partnerom Vladimirom Putinom v Helsinkách. Trump na ňom uviedol, že nevidí žiadny dôvod, prečo by Rusko zasahovalo do amerických volieb, pripomína agentúra AP.

Na snímke predseda americkej Snemovne reprezentantov Paul Ryan

Republikán Ryan uviedol, že Rusko zasahovalo do volieb aj podľa americkej spravodajskej komunity a výboru Snemovne reprezentantov pre tajné služby. “Prezident musí uznať, že Rusko nie je náš spojenec,” konštatoval s tým, že Rusko “zostáva nepriateľské voči našim najzákladnejším hodnotám a ideálom”.
Líder demokratickej menšiny v Senáte Chuck Schumer obvinil Trumpa z “hanebného výkonu” na tlačovej konferencii po boku Putina. Nazval to “smutným dňom pre Ameriku”.
Podľa Schumera Trumpove vyjadrenia na jeho európskej ceste vrátane pondelkovej tlačovej konferencie posilnili nepriateľov USA. Popredný demokrat uviedol, že je od šéfa Bieleho domu “nerozvážne, nebezpečné a slabošské”, keď verí Putinovi, že Rusko do volieb v roku 2016 nezasahovalo.
Líderka demokratickej menšiny v Snemovni reprezentantov Nancy Pelosiová vyhlásila, že Trumpova “slabosť pred Putinom” dokazuje, že Rusi majú na neho kompromitujúce informácie.
Bývalý šéf americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) John O. Brennan uviedol na Twitteri, že čo sa týka Trumpovho výkonu, nešlo o nič menšie ako zradu.
 
Rusko zasahovalo do volieb, reagoval Trumpov kľúčový spojenec senátor Orrin Hatch
Rusko zasahovalo do prezidentských volieb v USA v roku 2016, vyhlásil v pondelok americký republikánsky senátor Orrin Hatch, ktorý je podľa CNN kľúčovým spojencom prezidenta USA Donalda Trumpa.
Ako totiž poznamenala televízia CNN, Trump po pondelkových rokovaniach v Helsinkách s ruským prezidentom Vladimirom Putinom na “výbušnej tlačovej konferencii” uviedol, že nemá dôvod si myslieť, že Rusko zasahovalo do volieb.
Hatch má ale iný názor. “Rusko zasahovalo do volieb v roku 2016. Všetky naše popredné spravodajské agentúry sa na tom zhodli. Od prezidenta nadol musíme urobiť všetko, čo je v našej moci, aby sme ochránili našu demokraciu tým, že zabezpečíme budúce voľby pred zahraničným vplyvom a zasahovaním bez ohľadu na to, čo hovorí Vladimir Putin alebo nejaký iný ruský operatívec,” uviedol Hatch.
K summitu Trumpa a Putina sa vyjadril aj ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Vyhlásil, že rokovania boli “lepšie ako super”, informovala agentúra TASS.
 
Príspevok Ryan: Niet pochybností o tom, že Rusko zasahovalo do amerických volieb zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)