Ruský vojak z Dagestanu zastrelil troch kolegov a ušiel

Belogorsk/Moskva 29. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR)

Ruský vojak zastrelil v noci nadnes troch svojich kolegov a z miesta činu ušiel, informovala agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na ministerstvo obrany
Ilustračné foto

K incidentu došlo počas nočných strelieb na strelnici pri meste Belogorsk v Amurskej oblasti na Ďalekom východe. Jednou z obetí je dôstojník. Zranenia utrpeli i dvaja vojaci.
Útočník spustil paľbu zo samopalu na kolegov, ktorí čakali na vstup na strelnicu. Z miesta činu utiekol aj so zbraňou a niekoľkými zásobníkmi. Vojaci po ňom začali pátrať.
Podľa ministerstva obrany vyšetrovatelia pracujú so všetkými verziami príčin incidentu – mohlo ísť napríklad o nervové zrútenie vojaka.
Belogorské úrady zverejnili aj jeho meno; ide o 23-ročného desiatnika Hasana Abdulachadova z Dagestanu, vodiča-elektrikára rádiokomunikačnej stanice.
Vyšetrovatelia začali trestné stíhanie za vraždu. Ruský minister obrany Sergej Šojgu vyslal na miesto vedenú náčelníkom hlavného štábu pozemných síl. Gubernátor Amurskej oblasti Alexandr Kozlov nariadil posilniť v Belogorsku ochranu škôl, kotolní, nemocnice a administratívnych budov, aby nedošlo k rukojemníckej situácii.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.