Londýn 7. apríla (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/PA-Kirsty O’Connor)
 
Ruské veľvyslanectvo v Londýne formou nóty požiadalo o stretnutie s britským ministrom zahraničných vecí Borisom Johnsonom. S odvolaním sa na hovorcu veľvyslanectva o tom informovala agentúra RIA Novosti.

Na snímke ruský veľvyslanec v Británii Alexander Jakovenko

Podľa veľvyslanectva “už dávno dozrel čas” na schôdzku veľvyslanca Alexandra Jakovenka s ministrom Johnsonom, ktorá má byť venovaná dvojstranných vzťahom a vyšetrovaniu incidentu v Salisbury, kde 4. marca s príznakmi otravy našli bývalého dôstojníka ruskej vojenskej rozviedky GRU Sergeja Skripaľa a jeho dcéru.
Veľvyslanectvo vo svojom vyhlásení vyjadrilo nádej v konštruktívnu odpoveď britskej strany a stretnutie diplomatov očakáva v čo najkratšom čase.
Rusko žiada od Británie vysvetlenie aj v prípade neudelenia víz príbuznej Skripaľovcov, uviedla v piatok vo vysielaní televízie Rossija 24 hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová.
Reagovala tým na správy ruských médií, že britské veľvyslanectvo v Moskve Viktoriji Skripaľovej odmietlo udeliť vstupné vízum, aby mohla v Británii navštíviť svojho s otravou hospitalizovaného strýka a sesternicu.
Predstaviteľ ruského veľvyslanectva v Londýna pre RIA Novosti uviedol, že vyhlásenie britského ministerstva vnútra tvrdiaceho, že Skripaľovej žiadosť o udelenie víza nebola v súlade s požiadavkami britského zákona o imigrácii, “nie je hodna kritiky”. Podľa neho britské veľvyslanectvo malo Skripaľovej pomôcť pri doplnení všetkých formalít, a nie jej vízum vôbec nevydať.
 
Príspevok Ruský veľvyslanec v Londýne žiada o stretnutie so šéfom britskej diplomacie zobrazený najskôr Hlavné správy.