Washington 15. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Nick Wass)

Ruský útočník klubu Washingtonu Capitals a ruskej reprezentácie Alexander Ovečkin oficiálne vyhlásil, že sa mu nepodarí zúčastniť na Olympiáde v roku 2018. Príčina je jednoduchá: vedenie NHL hráčov na Olympiádu nepustí…


Na snímke ruský kapitán Capitals Alexander Ovečkin

Svoje vyhlásenie zverejnil dnes na portáli americko-kanadskej hokejovej ligy NHL:
„Všetkých hráčov NHL a aj mňa postavili do takej pozície, že rad najlepších hokejistov sveta nemá šancu zúčastniť sa na Olympijských hrách. Odteraz našim reprezentáciám zakázali povolávať nás na Olympiády,“ smutne konštatoval slávny hokejista. Podčiarkol, že prítomnosť hráčov NHL na Olympiáde by bola v prospech všetkých: ako pre hokej, tak aj pre Olympiádu a milovníkov športu. „Je to veľmi smutné, že tam nebudeme,“ zdôraznil.

Ešte začiatkom apríla vedenie HNL vyhlásilo, že nepustí hráčov na Olympiádu. Napriek tomu niektorí hráči mali v úmysle neposlúchnuť tento rozkaz. O tom, že sa mienia zúčastniť na Olympijských hrách, napríklad, hovorili viacerí ruskí hráči – Alexander Ovečkin, Jevgenij Malkin, Jevgenij Kuznecov a iní. Vedenie NHL však pritvrdilo: buď Olympiáda, alebo NHL. A tak viacerí európski, ale aj zaoceánski hráči na Olympiáde 2018 budú chýbať.
Eugen Rusnák