Washington 28. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Nick Wass)

Ruský hokejista Jevgenij Kuznecov sa objavil na videu zdieľanom na sociálnej sieti v hotelovej izbe s podozrivým bielym práškom na stole. Video medzitým zmizlo z obehu, ale bronzového medailistu z práve skončeného svetového šampionátu na Slovensku už začal vyšetrovať jeho zámorský klub Wsshington Capitals. Hovorca Sergej Kočarov informoval, že momentálne zhromažďujú fakty, preto celú záležitosť nebudú bližšie komentovať

Na snímke hokejista Washingtonu Capitals Jevgenij Kuznecov

Video zverejnené na twitteri obsahovalo aj odkaz, že “toto je dôvod, prečo Rusko neuspelo v semifinále na majstrovstvách sveta v Bratislave”. Znázorňuje Kuznecova, ako sa s niekým rozpráva v pozadí s bielym práškom a americkými dolárovými bankovkami.

Dvadsaťsedemročný center druhého útoku Rusov na MS 2019 sa však v 22-sekundovom videu ničoho nedotýka. Hokejista poskytol vysvetľujúce stanovisko pre ruský Sport Express.

Video bolo podľa neho natočené už v roku 2018 v Las Vegas po triumfe Capitals nad Golden Knights v Stanleyho pohári.

Kuznecov priznáva, že sa po zápase ocitol v kamarátovej hotelovej izbe, kde videl drogy a tiež neznáme ženy, ktoré tam zavolal jeho priateľ. Potom však izbu opustil. “Nikdy som nebral drogy. Môžem sa kedykoľvek podrobiť testu,” povedal Kuznecov pre Sport Express.

Vlani počas víťazného play-off bol práve Kuznecov najlepším strelcom Washingtonu s 12 gólmi a celkovo 32 bodmi. V tejto sezóne NHL sa v dlhodobej časti prezentoval 72 bodmi a v neúspešnom play-off pridal 6 bodov.

“Nateraz to nebudeme komentovať. Vieme, že v tíme Capitals spustili vyšetrovanie, ale my potrebujeme viac faktov,” komentoval “kauzičku” Kuznecova zástupca komisára NHL Bill Daly.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj