Moskva 1. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Vladimir Fedorenko)
 
Predtým minister poznamenal, že má Námorníctvo Spojených štátov amerických možnosť zorganizovať námornú blokádu Ruska, aby sa zabránilo dodávkam energie na Blízky východ

Na snímke Alexej Puškov

Senátor Alexej Puškov sa vyjadril k vyhláseniu amerického ministra vnútra Ryana Zinkeho o možnej námornej blokáde Ruska.
“Americký minister vnútra Zinke obvinil Rusko z úmyslu dodávať energiu na Blízky východ (?!) A pohrozil nám námornou blokádou. Okrem toho, že to je úplný nezmysel, blokáda Ruska zo strany Spojených štátov by sa podľa zákona rovnala vyhláseniu vojny. Niekedy je lepšie žuť než hovoriť, “napísal na svojom účte na Twitteri Puškov.
Podľa jeho slov je ruská ekonomika závislá na príjmoch z predaja energie. Zinke sa domnieva, že Moskva má taký záujem o Blízky východ preto, že tam chce realizovať rovnakú energetickú politiku, akú uplatňuje aj vo východnej Európe.
Ďalej uviedol, že uplatňovanie metódy hydraulického štiepenia (frakovania) pri ťažbe uhľovodíkov poskytlo Spojeným štátom výhodu nad Ruskom a Iránom, pretože tým Spojené štáty znížili svoju energetickú závislosť.
 
Príspevok Ruský senátor Puškov ostro zareagoval na vyhrážku ministra vnútra USA o námornej blokáde: “Niekedy je lepšie žuť než hovoriť” zobrazený najskôr Hlavné správy.