Moskva 6. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin)

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu vyhlásil, že sa vo voľbách hlavy štátu v roku 2018 bude uchádzať o znovuzvolenie. Informovala o tom agentúra AP.
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

“Áno, budem kandidovať za prezidenta Ruskej federácie,” vyhlásil Putin na stretnutí s bývalými a súčasnými pracovníkmi automobilovej továrne GAZ v Nižnom Novgorode. Citovala ho agentúra TASS.
Podľa nej sa prezidentské voľby v Rusku majú uskutočniť 18. marca 2018. Rada federácie, horná komora parlamentu, oficiálne oznámi dátum konania volieb medzi 8. a 15. decembrom.
Post ruského prezidenta, voleného v priamych voľbách, bol zavedený na základe výsledkov referenda zo 17. marca 1991. Nárok na funkciu hlavy štátu má každý ruský občan nie mladší ako 35 rokov, ktorý má trvalé bydlisko v Rusku najmenej desať rokov, dodal TASS.
Putin, ktorý je vo funkcii prezidenta alebo predsedu vlády takmer dve desaťročia, pravdepodobne zvíťazí v boji o post šéfa Kremľa na ďalšie šesťročné funkčné obdobie, poznamenala agentúra DPA. Väčšina Rusov podľa nej podporovala Putina aj v posledných rokoch, ktoré boli poznačené ekonomickými ťažkosťami a rastúcim napätím Moskvy so Západom.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.