Moskva 29. júna 2019 (HSP/Vzgljad/Foto:TASR/AP)

Ruský prezident Vladimír Putin sa stretol v Ósake aj s odchádzajúcou britskou premiérkou Theresou Mayovou. Informácie priniesol portál vzgljad. Theresa Mayová je nabudená stále bojovne, na stretnutí s ruským prezidentom Vladimírom Putinom informovala, že Británia tvrdo odpovie na nasadenie chemických zbraní v Sýrii

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin, a britská premiérka Theresa Mayová

Podľa ruských expertov si Británia robí alibi pre prípadný vojenský zásah v Sýrii, kde je zrejmé, že sa pripravuje ďalší vážnejší bojový stret sýrskych vládnych jednotiek s teroristami v provincii Idlib. Británia je pripravená zasiahnuť v prípade, keď sýrske vládne jednotky rozbijú obrannú líniu teroristov a bude hroziť, že teroristov zlikvidujú. Vtedy Británia a USA vytiahnú z rukáva opätovne klamstvá o nasadení chemických zbraní zo strany Asada a budú požadovať vojenskú reakciu Západu, takže letné mesiace sa môžu niesť v znamení širokej škály hysterických klamstiev západných mainstreamových médií. Asad chemické zbrane v Sýrii proti teroristom nepoužíval. Chemické zbrane pomerne často používal Saddám Husajn proti Kurdom a Američania vo Vietname.

Rusi a Sýrčania označujú informácie o nasadení chemických zbraní otvorene za klamstvo, Briti klamali aj v afére Skripaľovcov, takže budú klamať aj ďalej. Mayová odstúpila 7. 6. 2019 s pozície lídra konzervatívnej strany, stretnutie s Putinom je pravdepodobne posledným stretnutím Mayovej na najvyššej štátnej úrovni vo funkcii britskej premiérky.

Podľa informácii Press Association Mayová dokonca uviedla, že v súčasnej situácii nie je možné normalizovať vzťahy Ruska a Británie. Mayová neklamala, vzťahy s Britániou môže Rusko normalizovať až keď sa zmení britská vládnuca garnitúra, ktorá je ešte stále úzko prepojená s protitrumpovskými kruhmi v USA. Politický priestor USA a Británie sa však pomaly a úspešne čistí, čím viac protitrumpovských exponentov odstúpi, tým skôr sa môžu vzťahy s Ruskom normalizovať.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj