Ruský premiér Medvedev sa s Trumpom rozprával pri večeri na summite ASEAN-u

Moskva 14. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Andrew Harnik)

Ruský premiér Dmitrij Medvedev v utorok uviedol, že počas summitu Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN) absolvoval krátky rozhovor s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Obaja lídri sa podľa jeho slov zhovárali pri večeri v Manile o vzájomných vzťahoch svojich krajín, informovala agentúra AP.
Na snímke ruský premiér Dmitrij Medvedev (vľavo) prechádza okolo amerického prezidenta Donalda Trumpa

Podľa Medvedeva bol Trump “otvorený a priateľský” a bolo “príjemné diskutovať s ním o rôznych témach”. Ruský premiér ďalej povedal, že sa americkým prezidentom sa rozprávali o “dejinách vzájomných vzťahov, druhej svetovej vojne a niekoľkých ďalších témach”.
Medvedev však zároveň dodal, že rusko-americké vzťahy sú “na najnižšej úrovni za posledné desaťročia” a “deň za dňom sa zhoršujú”.
K rozhovoru došlo po sérii krátkych neformálnych stretnutí, ktoré na nedávnom summite Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC) vo Vietname absolvoval Trump s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Oficiálne stretnutie prezidentov Spojených štátov a Ruska sa však na APEC-u neuskutočnilo.
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov na margo toho uviedol, že ruská strana sa pokúšala dohodnúť s americkou plnohodnotnú schôdzku oboch lídrov, stretnutie sa však neuskutočnilo kvôli nepružnosti Američanov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)