Ruský oligarcha aj americký prezident smerujú na Floridu

Washington 20. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Ramon Espinosa)

V americkom štáte Florida sa začína hlavná dovolenková sezóna a už tradične tam majú namierené aj mnohí bohatí, slávni a vplyvní. Medzi prvými, o ktorých sa dozvedeli médiá, sú šéf Bieleho domu Donald Trump a ruský oligarcha Roman Abramovič. Stretnúť sa však nemajú
Ilustračné foto

Na Floride sa začína to najpríjemnejšie obdobie v roku. Skončilo sa obdobie horúčav a neznesiteľnej vlhkosti, pominulo sa aj obdobie hurikánov a v najbližších niekoľkých mesiacoch tam budú ideálne teploty a slnečno. Aj preto sa tamojšie pláže stali zimným útočiskom pre mnohých Američanov a cudzincov.
V utorok tam do svojho súkromného sídla Mar-a-Lago v meste Palm Beach odcestuje aj prezident Trump, aby tam s rodinou strávil Deň vďakyvzdania. Naposledy tam bol v apríli, potom začal chodiť do svojich ďalších sídiel, najmä na golfové ihrisko v štáte Virgínia neďaleko Bieleho domu a na golfové ihrisko Bedminster v štáte New Jersey.
Americké médiá si už teraz tipujú, ako často bude Trump v nadchádzajúcich mesiacoch chodiť na Floridu. Počas prvých mesiacov tohto roka a zároveň počas prvých mesiacov vo funkcii  tam podľa nich chodil pričasto. Kritizovali ho aj za to, že v luxusnej súkromnej rezidencii uskutočňoval aj oficiálne stretnutia  a rokovania. On sám nazval Mar-a-Lago “zimný Biely dom”.
Za teplom na Floride, rovnako do mesta Palm Beach, sa vydal aj ruský boháč Roman Abramovič. V atmosfére vyšetrovania údajného vplyvu Moskvy na vlaňajšie prezidentské voľby sa americké médiá hneď uštipačne pýtajú, či sa Trump s oligarchom stretne.
“Jachta Putinovho spojenca dorazila do prístavu v Palm Beach krátko predtým, ako tam na Deň vďakyvzdania príde Trump,” napísali miestne noviny Palm Beach Post.
Podobne washingtonský politický spravodajský portál The Hill uviedol, že “prominentný ruský oligarcha s napojením na ruského prezidenta Vladimira Putina zaparkoval svoju 152 metrov dlhú jachtu v prístave Palm Beach len pár dní pred tým, ako príde Trump do Mar-a-Lago”. The Hill dodal, že zatiaľ neexistujú náznaky, že by sa títo dvaja mali stretnúť.
Abramovič, majiteľ  okrem iného aj futbalového klubu Chelsea Londýn a uhoľných, oceliarskych a ropných ruských spoločností, má na Floride zostať do začiatku decembra. The Hill pripomenul, že s oligarchom a jeho manželkou sa v minulosti na viacerých spoločenských podujatiach stretla Trumpova dcéra Ivanka a jej manžel Jared Kushner.

ZDROJ >>

Komentujte :)