Moskva 17. februára 2018 (HSP/Foto: Facebook)

Súčasná prezidentská kandidátka, novinárka, „smotankárka“, liberálka a demokratka Xénia Sobčaková podala sťažnosť na Najvyšší súd Ruska a žiadala zrušiť registráciu Vladimíra Putina ako prezidentského kandidáta. Najvyšší súd však jej žiadosť zamietol
Na snímke ruská prezidentská kandidátka Xenija Sobčaková

Sobčaková vysvetlila, že Vladimír Putin už bol prezidentom dvakrát po sebe a – dosť! Ruský Najvyšší súd však mal iný názor. Sudca Najvyššieho sudu Nikolaj Romanenkov komentoval rozhodnutie tejto inštitúcie: Najvyšší súd Ruska nenašiel porušenie zákona v konaní Ústrednej volebnej komisie, ktorá zaregistrovala Vladimíra Putina ako kandidáta na prezidentské voľby, a tiež uznala, že jeho nominácia na túto pozíciu nie je v rozpore s ústavou.
Zástupca predsedu Ústrednej volebnej komisie Nikolaj Bulajev podčiarkol, že v súčasnosti neexistujú žiadne prekážky, aby sa Vladimír Putin mohol zúčastniť na voľbách.
“Túto tému už dlhšie študovali a diskutovali o nej všetci kompetentní a zainteresovaní, takže prekvapuje, že Xénia Anatoľjevna (Sobčaková) práve teraz zasa vytiahla tento „problém“. Najvyšší súd o tejto otázke rozhodol, vyhlásil jednoznačný verdikt: neexistujú žiadne prekážky, aby sa Vladimír  Putin zúčastnil na voľbách,” zdôraznil Nikolaj Bulajev.
Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.