Moskva, 3. marca 2018 (HSP/vz.ru, srspol.sk/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)

Rusko skonštruovalo moderné a svet predstihujúce, v niektorých prípadoch o desaťročia, zbrane, vyhlásil minister obrany Sergej Šojgu, komentujúc posolstvo Vladimíra Putina federálnemu zhromaždeniu.
Na snímke minister obrany Sergej Šojgu

„Považujem to za jedno z najdôležitejších posolstiev za všetky roky, v každom prípade v časti týkajúcej sa ozbrojených síl, ministerstva obrany a bezpečnosti štátu. V tomto posolstve je veľmi mnoho i pre našich západných partnerov a kolegov, a aj, samozrejme, pre náš štát. V Rusku boli skonštruované úplne najmodernejšie a na mnohé roky a v osobitných prípadoch na desaťročia predstihujúce zbrane,“ cituje Sergeja Šojgu RIA Novosti.
„Dáždnik“ USA nazval „deravým“. „To, čo sa dnes buduje v Poľsku a v Rumunsku, čo sa buduje na Aljaške a čo sa predpokladá vybudovať v južnej Kórei a v Japonsku, ukazuje sa, že tento „dáždnik“ protiraketovej obrany je „deravý“. Nechápem načo a za aké peniaze si majú tento „dáždnik“ teraz zaobstarať,“ vyhlásil Šojgu.
Ruský minister obrany podtrhol, že toto všetko umožní Rusku zabezpečiť zaručenú bezpečnosť a suverenitu vpred na mnohé desaťročia a zároveň mu to umožní vyhnúť sa zaťahovaniu ho zo strany štátov NATO do pretekov v zbrojení.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.