Šéf ruskej diplomacie dnes podľa agentúry RIA Novosti zdôraznil, že on „nikdy nehovoril, že bojové operácie sú úplne pozastavené, že úplne prestali“. „Povedal som, že boli včera prerušené na určitý čas s cieľom pomôcť odísť civilnému obyvateľstvu, ľuďom, ktorí to chceli spraviť,“ uviedol ruský minister.

Spresnil, že bojové operácie „budú pokračovať a pokračovať dovtedy, kým banditi neodídu z východného Aleppa. Toto chápu všetci, aj naši americkí partneri.“ Ruský minister súčasne odmietol špekulácie, že Moskva nechce s USA rokovať o Sýrii do 20. januára, keď sa úradu ujme nový americký prezident Donald Trump. Lavrov vysvetlil, že keby Rusko nechcelo komunikovať s vládou prezidenta USA Baracka Obamu, nebol by sa za posledné tri dni trikrát osobne stretol s americkým ministrom zahraničných vecí Johnom Kerrym, s ktorým ešte absolvoval aj jeden telefonát.

Lavrov potvrdil, že v sobotu sa v Ženeve zídu experti oboch strán, čo je podľa neho „dobrá možnosť dohodnúť sa na tom, ako s konečnou platnosťou dokončiť urovnanie situácie vo východnom Aleppe, a to odsunom všetkých povstalcov, bez výnimky“. Ruský minister však pripustil, že z americkej strany opäť môže dôjsť „k prekvapeniu“ – podobne ako pred niekoľkými dňami, keď USA zrušili svoju účasť na vopred naplánovanej schôdzke ohľadom Aleppa a stiahli svoje nedávno predložené návrhy na riešenie situácie v regióne.