Moskva 19. marca 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)
 
Ruský obchodník Oleg Deripaska v rozhovore pre televízny kanál CNBC odmietol, že by žaloval americké ministerstvo financií na základe rozhodnutia ruskej vlády. Ako povedal Deripaska, podal žalobu, aby dosiahol zrušenie sankcií proti jeho osobe a obnovil svoju reputáciu. Tí, ktorí v tom vidia príkaz Kremľa, sa absolútne pletú

Na snímke Oleg Deripaska

Zmena finančného systému na zbraň () môže byť ospravedlnená, pokiaľ sa jedná o narkotiká, rozširovanie jadrových zbraní, obchod s ľuďmi. Používať však rovnaké prostriedky či rovnaké inštrumenty voči podnikateľom, zničiť celú koncepciu prezumpcie neviny a spravodlivého procesu – nemyslím si, že to je to, čo bude dlho trvať,povedal ruský podnikateľ.
Americké sankcie sa pre neho, ako povedal, stali úplným prekvapením. Situácia je stále horšia. Posledné vypočúvanie v Kongrese, kedy ma osobne začali obviňovať vo veciach, s ktorými nemám nič spoločné, () to sú proste výmysly. To ma priviedlo k poznaniu, že súdny systém USA môže byť posledným prostriedkom k tomu, aby sa preskúmali fakty,dodal.
Oleg Deripaska minulý týždeň zažaloval na americkom federálnom súdu Ministerstvo financií USA. Požaduje zrušenie sankcií, ktoré boli zavedené proti nemu. USA dali Deripasku v apríli roku 2018 na čierny zoznam aj so spoločnosťami, ktoré ovláda.
 
Príspevok Ruský miliardár Deripaska vysvetlil, prečo žaloval americké ministerstvo financií zobrazený najskôr Hlavné správy.