Moskva 3. septembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)

Prvý námestník predsedu rady Štátnej dumy pre medzinárodné záležitosti Dmitrij Novikov (KSRF) si myslí, že ruské orgány nemusia robiť oficiálne oznámenie ohľadom myšlienky poslanca vládnucej strany v Poľsku o tom, že Rusko údajne musí Poľsku vyplatiť reparácie
Ilustračné foto

V sobotu politici z poľskej vládnucej strany Právo a spravodlivosť (PiS) oznámili, že ich strana sa chce usilovať vojnové odškodnenie nielen z Nemecka, ale aj z Ruska.
“Ak hovoríte o oficiálnom vyhlásení ruských orgánov, nemyslím si,” odpovedal Novikov na otázku RIA Novosti, či by Rusko malo reagovať na takéto vyhlásenia poľských politikov.
“Ak majú finančné problémy, nech si tieto finančné problémy vyriešia iným spôsobom. Poľskí politici neustále hľadajú spôsob, ako byť na očiach v krajine, ale aj v zahraničí,” povedal poslanec. Novikov si myslí, že by si politici mali radšej spomenúť na udalosti z roku 1945, nie z 1921.” Kedy práve vďaka Sovietskemu zväzu a jeho pozícii, najmä na Postupimskej konferencii, vo vzájomných vzťahoch so spojencami pri rozdeľovaní povojnového sveta Poľsko získalo také hranice, ktoré má dnes,” uzavrel poslanec.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.