Moskva 13. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Ronen Zvulun)

Rusko ohlásilo vytvorenie informačno-analytického systému zberu údajov určených na vyhodnocovanie stavu národnej bezpečnosti, ako aj na skoré varovanie pred vznikom krízových situácií a negatívnych tendencií. S odvolaním sa na správy tlačového oddelenia Bezpečnostnej rady Ruskej federácie (SBRF) o tom v stredu informovala agentúra Interfax

Na snímke Nikolaj Patrušev

Tajomník SBRF Nikolaj Patrušev okrem toho podľa tlačového oddelenia zorganizoval zasadnutie medzirezortnej komisie ruskej Bezpečnostnej rady o problémoch strategického plánovania. Na zasadnutí bola podotknutá nutnosť zdokonalenia metodiky hodnotenia stavu národnej bezpečnosti, ako aj organizovanie monitoringu na úrovni federálnych okruhov.

„Poukázané bolo najmä na potrebu previazania monitoringu stavu národnej bezpečnosti s monitoringom úrovne socio-ekonomického rozvoja krajiny,“ uviedlo tlačové oddelenie.

Ďalším krokom k rozvoju systému by podľa členov rady malo byť modelovanie vývoja krízových situácií s využitím umelej inteligencie, ako aj umožnenie prístupu k štatistickým a iným údajom za pomoci jednotnej digitálnej informačno-analytickej platformy. Daná platforma by podľa agentúry Interfax umožnila zjednotiť na základe jednotlivých veliteľských centier zdroje federálnych orgánov výkonnej moci.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj