Moskva 31. marca 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Christian Charisius/dpa via AP)
 
Rusko tak ako sľúbilo, vyhostilo v rámci recipročných opatrení diplomatov 23 krajín. Informáciu uviedol portál rusvesna

Na snímke ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

Územie Ruska musia opustiť urýchlene diplomati Austrálie, Albánska, Nemecka, Dánska, Írska, Španielska, Talianska, Kanady, Lotyšska, Litvy, Macedónska, Moldavska, Nórska, Holandska, Poľska, Rumunska, Ukrajiny, Fínska, Chorvátska, Česka, Švédska a Estónska.
Najtvrdšie sa vyhostenie dotklo Američanov, ktorí musia opustiť územie Ruska už v najkratšom čase. Vyhostenie amerických diplomatov výrazne obmedzí možnosti americkej rozviedky v Rusku. Vyhostenie amerických diplomatov vítajú najmä odbojníci ruskej kontrarozviedky. Diplomati z  európskych krajín, ktorí sa podvolili americko-britskému nátlaku, majú na opustenie Ruska o niečo dlhší čas a nemusia odchádzať v tak  hektickom tempe ako Američania.
Pod americkým nátlakom avizovali zmeny vo svojom postoji  voči Rusku kvôli Britmi vykonštruovanej afére so Skripaľom aj Belgicko, Maďarsko, Gruzínsko a Čierna Hora, takže Rusko si osobuje právo na okamžité recipročné kroky aj voči týmto krajinám.
Rusi informovali, že voči Britom a Američanom majú pripravené aj iné bližšie nešpecifikované kroky, ktoré môžu Rusi uskutočniť už v najbližších dňoch.
 
Príspevok Rusko vyhostilo diplomatov 23 krajín zobrazený najskôr Hlavné správy.