Moskva 9. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)
 

Vojenské zasahovanie z vymyslených dôvodov v Sýrii je absolútne neprípustné a môže viesť k ťažkým následkom, uvádza sa v správe ruského ministerstva zahraničných vecí.

Ilustračné foto

Na ministerstve pripomenuli, že pokračuje publikovanie informácií o použití chlóru či iných otravných látok zo strany vládnych vojsk.
„Je nutné ešte raz varovať, že vojenské zasahovanie z vymyslených a vyfabrikovaných dôvodov v Sýrii, kde sa na základe prosby zákonnej vlády nachádzajú ruskí vojaci, je absolútne neprípustné a môže viesť k ťažkým následkom,” uvádza sa v správe.
Washington sa tým, že organizuje informačné vhody o použití otravných látok sýrskou armádou, snaží nájsť zámienku pre nové útoky na vládne sily, píše sa tiež v správe ruského ministerstva.
„Ďalšia taká vymyslená informácia o údajnom chemickom útoku na Dúmu sa objavila v sobotu. Pritom je počuť odkazovanie na nevládnu organizáciu Biele prilby, ktorú opakovane usvedčili zo spolupráce s teroristami,” prehlásili na ruskom ministerstve.
Ministerstvo zahraničia tiež vyhlásilo, že podobné „nebezpečné provokácie” hrajú do kariet silám, ktoré odmietli prímerie.
 

Príspevok Rusko varovalo pred následkami nezákonného vojenského zasahovania v Sýrii zobrazený najskôr Hlavné správy.