Rusko už nie je jeľcinovský ožran zahnaný do kúta

Kodaň 5. marca 2018 (HSP/rusvesna.su/Foto:Marie Krarup Twitter)

Portál rusvesna informuje o článku v dánskom denníku Berlingske, kde dánska politička Marie Krarup z Danskej ľudovej strany uviedla, že Rusko už nie je v pozícii jeľcinovského ožrana, zahnaného do kúta, ako tomu bolo v 90 rokoch minulého storočia.
Na snímke dánska politička Marie Krarup

Podľa dánskej političky sa Rusko pod Putinovým vedením začlenilo medzi veľmoci a dokáže tvrdo presadzovať svoje záujmy. “Západ by samozrejme chcel, aby Rusko vyzeralo ako v 90 rokoch – starý ožran, zahnaný do kúta, symbolizovaný Jeľcinom. Takéto Rusko už však neexistuje. Rusko v Gruzínsku, na Kryme a v Sýrii ukázalo že skončilo s obdobím ústupkov voči Američanom a Západu a bude kráčať nekompromisne za svojimi záujmami,” uviedla doslovne dánska politička.
Podľa Marie Krarup sa v multipolárnom svete ukazuje byť najväčším nebezpečenstvom vznik incidentu medzi veľmocami, ktorý by mohol súvisieť so stratou schopností veľmocí Ruska a USA viesť plnohodnotný dialóg.
Američania sa nedokážu zmierniť so skutočnosťou, že obdobie jednopolárneho sveta sa skončilo a nastúpila multipolárna realita.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.