Moskva/Varšava 13. augusta 2017 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Alexej Puškov, známy ruský politik, politológ a televízny moderátor, predseda komisie ruskej Rady federácie pre informačnú politiku, zareagoval na tvrdenie poľského ministra zahraničia Witolda Waszczykowského, že ZSSR nesie spolu s Nemeckom rovnakú zodpovednosť za rozpútanie druhej svetovej vojny.
Na snímke minister zahraničných vecí Poľskej republiky Witold Waszczykowski

Puškov vyhlásil, že začiatok boja s nemeckým fašizmom treba začínať nie od paktu Molotov – Ribbentrop (august 1939), ale od Mníchova (september 1938): „Nie, pán Waszczykowski. Začiatok druhej svetovej vojny treba datovať od Mníchova, kedy Západ odovzdal Československo Hitlerovi a Poľsko si z neho urvalo svoj kúsok, napísal ruský senátor v sociálnej sieti.
Puškov reagoval na Waszszykowského vyhlásenie pre noviny Wpolityce, podľa ktorého Sovietsky zväz nesie vinu za rozpútanie druhej svetovej vojny. Poľský minister zahraničia je o tom presvedčený, pretože, podľa jeho mienky, Sovietsky zväz zaútočil na Poľsko „spolu s Nemeckom“.
Pomajdanový ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk zasa svojho času počas oficiálnej návštevy Nemecka udivil ešte aj tamojšiu politickú garnitúru tvrdením, že Sovietsky zväz napadol Nemecko, ba dokonca aj Ukrajinu, ktorá bola jeho súčasťou.
Vladimír Mohorita

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.