Rusko sa blíži ku 100-percentnej potravinovej bezpečnosti

Moskva 17. decembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
 
Rusko sa na daný moment prakticky úplne zabezpečilo potravinami, s výnimkou niektorých exotických, vyhlásil vicepremiér Arkadij Dvorkovič.
Na snímke vpravo ruský prezident Vladimir Putin a vľavo podpredseda ruskej vlády Arkadij Dvorkovič

„Nielen, že sme sa stali najväčšími exportérmi obilia na svetovom trhu, my sme sa aj fakticky kompletne zabezpečili potravinovými tovarmi, s výnimkou niektorých druhov, takých ako mliečne potraviny, čerstvá zelenina a ovocie,“ povedal Dvorkovič.
Už predtým riaditeľka medzinárodnej spolupráce ministerstva poľnohospodárstva RF Oľga Garšina vyhlasovala, že krajina si v tomto poľnohospodárskom roku mieni udržať líderstvo v exporte pšenice (dosiahla v tom ďalší rekord pozn. srspol) a o niekoľko rokov bude môcť začať exportovať mlieko a syr.
Podľa nej Rusko o niekoľko rokov dosiahne cieľové ukazovatele doktríny potravinovej bezpečnosti vo všetkých potravinách. „Myslím, že o dva-tri roky dokážeme vyrábať všetku produkciu, ktorá môže zabezpečiť náš štát, asi s výnimkou nejakej exotickej zeleniny a ovocia v potrebnom objeme,“ povedala.
Podľa ria.ru, srspol.sk

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)