Moskva 26. decembra 2018 (HSP/Topcor/Foto:TASR/AP-Dmitry Astakhov)
 

Portál Topcor informuje o vyhlásení ruského premiéra Dmitrija Medvedeva, ktorý podpísal rozšírenie sankcií proti fyzickým a právnym osobám na Ukrajine. V ruskom sankčnom spise sa tak objavilo ďalších 200 Ukrajincov, ktorí majú na Ukrajine značný vplyv

Na snímke ruský premiér Dmitrij Medvedev

V minulosti, dňa 22.10.2018 podpísal ruský prezident Vladimír Putin  zákon o sankciách proti Ukrajine, v prvej vlne sa ocitlo 322 ukrajinských právnych a fyzických osôb a 68 spoločností. Teraz sa ruský sankčný spis rozširuje. Ak by Rusko zaujalo veľmi tvrdý postoj vo vzťahu k Ukrajine, približne o mesiac by sa Ukrajina ocitla v ešte väčších ekonomických problémoch v akých je dnes.
Ukrajina na príkaz amerických elít zvyšuje napätie vo vzťahu k Rusku, Ukrajinci snívajú o bleskovom ťažení proti Donecku a Luhansku, pričom ukrajinskí radikáli sa nechávajú počuť aj o túžbe obsadiť ruské územia.
V prípade vojny Ruska s Ukrajinou, alebo útokov Ukrajincov na ruské územie Krymu alebo západného Ruska, Rusi už informovali, že cieľami ruských rakiet sa nestanú len vojenské a logistické ciele, špeciálnu pozornosť venujú Rusi rezidenciam a majetku ukrajinských rusofóbnych elít.

Táto výstraha značne schladila bojový zápal agresívnych kyjevských politikov ktorí sa v čele s Porošenkom zmocnili Ukrajiny pomocou nelegitímneho štátneho prevratu (Majdan)  za výdatnej pomoci Američanov.
 

Príspevok Rusko rozšírilo sankcie proti Ukrajine zobrazený najskôr Hlavné správy.