Moskva/Damask 20. marca 2018 (HSP/K-politika/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)
 
Portál K-politika.ru informuje, že v súvislosti s avizovanou americkou agresiou proti legitímnej sýrskej vláde a sýrskym vládnym jednotkám sa do Sýrie presunuli ďalšie batérie moderného ruského systému protivzdušnej obrany S-400. Američania, ktorí sa vyhrážajú, že zaútočia na sýrske územie 600 raketami Tomahawk tak môžu čeliť ruským raketám, ponorkám i moderným S-400.

Na snímke ruský protivzdušný obranný systém S-400

Podľa informácii amerického Gordona Duffa, bývalého vysokého dôstojníka americkej rozviedky a veterána vietnamskej vojny, Rusi už nové systémy S-400 rozmiestnili na viacerých miestach v Sýrii a úplne pokryli vzdušný priestor Libanonu a Izraela.
Podľa viacerých expertov S-400 predstavuje poslednú výstrahu Washingtonu, aby sa Američania vzdali vlastných agresívnych plánov. Rusi bližšie informácie o nových S-400 v Sýrii ani nepotvrdili a ani nevyvrátili, prednedávnom však Rusi oznámili, že nenechajú ohrozovať svojích vojakov americkými útokmi.
Ruský protilietadlový raketový systém  S-400 Triumph je navrhnutý tak, aby dokázal zničiť  lietadlá i rakety súpera. Systém S-400 znemožňuje získať  súperovi leteckú nadvládu a spoločne s raketami Kaliber, Iskander a Bastion zohráva kľúčovú úlohu v ruskej bezpečnostnej vojenskej koncepcii známej pod názvom “Zóna zákazu vstupu (A2/AD). Triumfy spoločne s Kalibrami v Sýrii dokážu nepriateľovi spôsobiť neprijateľne vysoké straty.
 
Príspevok Rusko presunulo do Sýrie ďalšie batérie S-400 zobrazený najskôr Hlavné správy.