Moskva 7. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Hassan Ammar)
 

Rusko americkým úradom navrhlo, aby menovali objekty v Sýrii, ktoré by sa mohli podľa jeho názoru podieľať na výrobe alebo skladovaní chemických zbraní, a poslali tam predstaviteľov OPCW, vyhlásil stály zástupca RF pri OSN Vasilij Nebenzja.

Ilustračné foto

„Máme konkrétny návrh americkým kolegom — oznámte zoznam cieľov, ktoré, ako bolo oznámené, určil Pentagon pre možný útok,” povedal Nebenzja.
Dodal, že ak podozrievajú USA spojenie týchto sýrskych objektov so skladovaním alebo použitím chemických zbraní, majú postúpiť túto informáciu OPCW pre vykonanie inšpekcie, ktorú predpokladá konvencia.
Nebenzja pritom vyhlásil, že Rusko disponuje informáciou, že na území nekontrolovanom sýrskymi úradmi boli dovezené po kľukatých trasách otravné látky a zariadenia, ktorých sa chystajú teroristi použiť k provokáciám. Zdôraznil, že predstavitelia nezákonných ozbrojených útvarov už prekonali inštruktáž západných tajných služieb.
„Biele prilby sa už objavili v Idlibe, v samotnej provincii bolo unesených desiatky detí,” zdôraznil stály zástupca Ruska.
Upozornil zároveň, že súčasne sa v blízkosti Sýrie prejavuje vojenská prítomnosť kľúčových západných krajín, naviac ich oficiálne osoby vystupujú s agresívnymi vyhláseniami.
 

Príspevok Rusko požiadalo o zoznam cieľov, na ktoré chcú USA v Sýrii zaútočiť zobrazený najskôr Hlavné správy.