Washington 6. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Dmitri Lovetsky)
 
Americkí diplomati vyhostení z Ruska v súvislosti s kauzou Skripaľ opustili vo štvrtok krajinu.

Ilustračné foto

Americké ministerstvo zahraničných vecí, ktoré citovala televízna stanica CNN, informovalo, že 60 diplomatov odišlo v ranných hodinách z Ruskej federácie v súlade s rozhodnutím Moskvy vyhlásiť ich za nežiaduce osoby.
Američania dostali od Kremľa príkaz odísť po tom, ako Washington reagoval na incident s bývalým ruským agentom Sergejom Skripaľom vyhostením 60 ruských diplomatov.
Biely dom tvrdí, že títo Rusi, z ktorých 48 pracovalo na ruskej ambasáde vo Washingtone a 12 na ústredí OSN v New Yorku, sú tajnými agentmi pod diplomatickou maskou.
Moskva takéto obvinenia odmieta, rovnako ako aj zodpovednosť za chemický útok na dvojitého špióna Skripaľa a jeho dcéru. USA trvajú na tom, že vykázaní Američania sú riadnymi zamestnancami rezortu diplomacie.
“Vyjadrujeme poľutovanie nad rozhodnutím Ruska vypovedať našich diplomatov, oddaných profesionálov, ktorí vynikajúco reprezentovali Spojené štáty so snahou budovať mosty medzi oboma krajinami, aby sme mohli spoločne nachádzať riešenia zdieľaných problémov,” uviedol vo vyhlásení nemenovaný americký činiteľ.
 
Príspevok Rusko opustila skupina 60 vyhostených amerických diplomatov zobrazený najskôr Hlavné správy.