Rusko odsúdilo karikatúry s témou havárie lietadla s Alexandrovovcami

Moskva 29. decembra (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Viktor Klyushin)

Velenie ruských ozbrojených síl dnes ostro odsúdilo francúzsky satirický časopis Charlie Hebdo za uverejnenie karikatúr s témou havárie ruského lietadla Tu-154 s 92 ľuďmi na palube, ktoré sa v nedeľu zrútilo do Čierneho mora

Rusko lietadlo pád Alexandrovovci

Hovorca ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov označil karikatúry uverejnené v Charlie Hebdo za “výkaly”, pričom dodal, že “pre normálneho človeka je ponižujúce takémuto ťažkopádnemu svinstvu čo i len venovať pozornosť”.

Lietadlo ruského ministerstva obrany typu Tu-154 smerovalo na ruskú leteckú základňu Humajmím v sýrskej provincii Lázikíja. Nehodu nikto neprežil.

Medzi pasažiermi sa nachádzali desiatky spevákov ruského svetoznámeho armádneho súboru Alexandrovovci vrátane vedúceho Valerija Chalilova, ale aj novinári a vojaci.

Jedna z karikatúr z dielne Charlie Hebdo zobrazuje speváka v padajúcom lietadle kričiaceho “aaaa”. Pod obrázkom je text: “Repertoár zboru Červenej armády sa rozširuje.” Druhá karikatúra vyjadruje sardonické poľutovanie nad tým, že na palube havarovaného lietadla nebol aj ruský prezident Vladimir Putin.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.