V roku 1952 sa narodil ruský politik, prezident Ruskej federácie (RF) VLADIMIR VLADIMIROVIČ PUTIN. Foto: TASR/AP

Moskva 29. decembra (TASR) – Velenie ruských ozbrojených síl dnes ostro odsúdilo francúzsky satirický časopis Charlie Hebdo za uverejnenie karikatúr s témou havárie ruského lietadla Tu-154 s 92 ľuďmi na palube, ktoré sa v nedeľu zrútilo do Čierneho mora.

Hovorca ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov označil karikatúry uverejnené v Charlie Hebdo za „výkaly„, pričom dodal, že „pre normálneho človeka je ponižujúce takémuto ťažkopádnemu svinstvu čo i len venovať pozornosť„.

Lietadlo ruského ministerstva obrany typu Tu-154 smerovalo na ruskú leteckú základňu Humajmím v sýrskej provincii Lázikíja. Nehodu nikto neprežil.

Medzi pasažiermi sa nachádzali desiatky spevákov ruského svetoznámeho armádneho súboru Alexandrovovci vrátane vedúceho Valerija Chalilova, ale aj novinári a vojaci.

Jedna z karikatúr z dielne Charlie Hebdo zobrazuje speváka v padajúcom lietadle kričiaceho „aaaa„. Pod obrázkom je text: „Repertoár zboru Červenej armády sa rozširuje.“ Druhá karikatúra vyjadruje sardonické poľutovanie nad tým, že na palube havarovaného lietadla nebol aj ruský prezident Vladimir Putin.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR