Moskva/Londýn 6. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-AP-Cliff Owen)

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová odmietla v utorok náznaky vo vyjadreniach šéfa britskej diplomacie Borisa Johnsona, že za nevysvetlenou chorobou bývalého ruského špióna v Británii Sergeja Skripaľa možno stojí Rusko.
Na snímke britský minister zahraničných vecí Boris Johnson

Skripaľ (66) a jeho dcéra (33) sa nachádzajú v nemocnici v kritickom stave od nedele 4. marca, keď skolabovali v anglickom meste Salisbury. Podľa pondelkových správ britských médií prišli obaja do kontaktu s “neznámou látkou”.
Britský minister zahraničných vecí Johnson v utorok vyhlásil, že v prípade potvrdenia podielu Ruska na Skripaľovom náhlom ochorení sa reprezentácia Británie zrejme nezúčastní “normálnym spôsobom” na tohtoročných majstrovstvách sveta vo futbale v Rusku. Minister to nespresnil.
Neskôr britské ministerstvo vysvetlilo, že pod “normálnym spôsobom” mali na mysli, že majstrovstiev sa nezúčastnia britskí politici či predstavitelia, a nie anglický futbalový tím. Ten má podľa plánu súťažiť na majstrovstvách, ktoré sa začínajú v júni.
Hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Zacharovová v utorok odmietla Johnsonove výroky o možnom podiele Ruska na prípade Skripaľa ako “divoké”.
Johnson totiž podľa agentúry AP tiež uviedol, že v súčasnosti na nikoho neukazuje prstom, ale všetkým vládam sveta odkázal, že žiadny pokus o zabitie nevinného človeka na britskej pôde neostane nepotrestaný. Dodal, že incident v meste Salisbury mu pripomína smrť niekdajšieho ruského agenta Alexandra Litvinenka. Ten zomrel v roku 2006 po vypití čaju kontaminovaného rádioaktívnou látkou v luxusnom londýnskom hoteli.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.