Moskva 6. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)
 

Moskva navrhuje medzinárodným športovým federáciám, aby zakázali USA usporadúvať športové súťaže. Oznámila to tlačová hovorkyňa ruského ministra zahraničia Maria Zacharovová na brífingu.

Na snímke hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová

Podľa nej tento návrh priamo súvisí s vízovou politikou Spojených štátov. „Nevydávanie víz pre našich športovcov, ktorí majú oficiálne pozvánky na udalosti, je zjavná diskriminácia ako športovcov, tak krajiny a samozrejme je úderom pre medzinárodný šport,” domnievajú sa na Ministerstve zahraničia Ruska.
Podľa Zacharovovej je ťažké povedať, čo je cieľom týchto opatrení: zbaviť sa súperov alebo sústrediť pozornosť na politiku. Dôsledkom toho sa ale stane izolácia samotných USA, vrátane športového sveta, oznámila hovorkyňa.
„Dnes sa to týka ruských športovcov, zajtra to urobia s ostatnými,” upozornila Zacharovová. „Dokiaľ sa táto situácia nezmení, navrhujeme, aby sa medzinárodné športové federácie vyvarovali dávať USA práva súťaží.” Dodala, že je nemožné podporovať štát, ktorý nehraje podľa pravidiel a tiež zlučuje šport a politiku.
 

Príspevok Rusko navrhlo, aby USA bolo zakázané usporadúvať súťaže zobrazený najskôr Hlavné správy.