Washington 5. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Pavel Golovkin)
 
Rusko a Spojené štáty by mohli zvíťaziť v boji proti terorizmu s menšími stratami, ak by spolupracovali, uviedlo v pondelok ruské veľvyslanectvo vo Washingtone v súvislosti so zostrelením ruského bojového lietadla v Sýrii.

Na snímke ruská vlajka

“Chceme sa poďakovať všetkým americkým občanom, ktorí nám vyjadrili svoju sústrasť ohľadne smrti ruského bojového pilota, ktorý bol zabitý v akcii proti teroristom v Sýrii…
Táto tragédia opäť dokázala, že v Spojených štátoch existujú ľudia, ktorí si uvedomujú potrebu spoločného boja proti spoločnému zlu… Niet pochýb o tom, že naše víťazstvo je bezprostredné. Spoločne by sme ho mohli dosiahnuť rýchlejšie a s menšími stratami,” uviedlo veľvyslanectvo vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra TASS.
K zostreleniu ruského bojového lietadla typu Su-25 došlo v sobotu, keď vykonávalo hliadkovanie nad zónou deeskalácie v provincii Idlib. Pilot po zásahu svojho lietadla stihol informovať základňu, že sa musí katapultovať v oblasti ovládanej bojovníkmi teroristickej skupiny Džabhat Fatah aš-Šám, známej predtým ako Džabhat an-Nusra.
Počas následných bojov s nimi prišiel pilot o život. K zodpovednosti za zostrelenie lietadla sa prihlásili bojovníci džihádistickej aliancie Haját Tahrír aš-Šám, ktorá patrí pod Džabhat Fatah aš-Šám.
 
Príspevok Rusko: Moskva a Washington by spolu porazili teroristov s menšími stratami zobrazený najskôr Hlavné správy.