Moskva 16. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert)
 
Námestník ruského ministra zahraničia Alexander Gruško okomentoval vyhlásenie generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga o možnosti rozšírenia prítomnosti aliancie v Čiernom mori. Uvádzajú ruské médiá.

Na snímke generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg

“Predpokladáme, že táto činnosť zhoršuje bezpečnostnú situáciu. Čierne more bolo vždy morom spolupráce,” povedal Gruško.
Stoltenbergovo vyhlásenie o krokoch k obmedzeniu Ruska označil za absurdnú myšlienkou vzhľadom na to, že Spojené štáty sa rozhodli odstúpiť zo zmluvy o likvidácii rakiet stredného a krátkeho doletu (INF).
Včera generálny tajomník NATO oznámil, že NATO skúma možnosť poskytnutia doplnkovej pomoci Ukrajine a tiež rozšírenie svojej prítomnosti v Čiernom mori.
“Spojenci NATO poskytujú Ukrajine politickú a praktickú podporu, teraz rozmýšľame, čo ešte môžeme urobiť… Preberáme možnosť budúceho zvýšenia prítomnosti v Čiernom mori. V najbližších dňoch sa naše lode v Čiernom mori zúčastní cvičenia,” povedal koncom týždňa Stoltenberg novinárom.
 
 
Príspevok Rusko komentovalo Stoltenbergovo vyhlásenie o prítomnosti NATO v Čiernom mori a navýšení pomoci pre Ukrajinu zobrazený najskôr Hlavné správy.