Moskva/Damask 30. augusta 2018 (HSP/Tsargrad/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Alexander Pokrovskij na portáli Tsargrad informuje o pripravenosti Ruska schladiť amerických neoconov, pripravujúcich ďalší teroristický útok voči Sýrii.

Ilustračné foto: Ruské vojnové lode pre Sýriu

V NATO vyslovili svoje znepokojenie. Hovorkyňa NATO Joana Lungescu prišla s oficiálnym vyhlásením, v ktorom vyzýva všetky sily v regióne Blízkeho východu  aby vykazovali zdržanlivosť. Zdržanlivosť je na mieste, a ak budú Američania dodržiavať medzinárodné zákony, netreba sa ničoho obávať. Ak budú pokračovať v provokáciach voči Sýrii, môže nasledovať trest.
NATO sa už vyjadrilo, že nemieni špekulovať o zámeroch ruskej flotily pri sýrskych brehoch. V Stredozemnom mori sa nachádza 19 ruských bojových ľudí, čo je mohutná bojová sila. Ide o raketové bojové lode, i malé raketové lode Buyan – M a ponorky triedy Kilo. Všetky ruské lode sú vyzbrojené raketami Kaliber, ktoré už pred niekoľkými mesiacmi zničili oporné body sýrskych protiasadovských teroristov, vrátane cudzích inštruktorov, ktorí sa na týchto oporných bodoch a veliteľských centrách nachádzali. Je pravdepodobné, že ruské ponorky sú vyzbrojené aj novými druhmi torpéd s dlhým dostrelom a možno majú Rusi pri sýrskych brehoch k dispozícii iné prekvapenia v podobe nových zbraní, ktoré sa rozhodli vyskúšať v bojových podmienkach.
Všetky ruské lode sú vo východnej časti Stredomoria a kontrolujú priestor, z ktorého by mohli útočiť bojové lode západných partnerov. Perzský záliv prenechávajú na kontrolu Iránu, ten má situáciu takisto pod kontrolou. V Perzskom zálive sa dnes nachádza len jedna americká bojová loď s raketami Tomahawk na palube, touto loďou je torpédoborec Sullivan z 56 raketami. Kým však tieto rakety doletia nad Sýriu, staršia no spoľahlivá sýrska protilietadlová obrana bude mať dostatok času tieto rakety zlikvidovať. Najmä keď Sýrčania dostanú všetky potrebné informácie od ruských lietadiel a ruskej PVO, do akcie sa môžu zapojiť aj iránske systémy protivzdušnej obrany.
Okrem toho, že Rusi zaktivizovali svoje vojenské sily v blízkosti sýrskych brehov, zaktivizovali sa aj v OSN. Britská vyslankyňa v OSN Karen Pierceová reagovala na ruské informácie v OSN o tom, že Briti a Američania cez Biele Helmy pripravujú ďalšiu provokáciu v Sýrii s chemickými zbraňami, aby potom mohli Briti a Američania zaútočiť na Sýriu a “krvavého tyrana Asada”. Ruské informácie Pierceová s diplomaciou nosorožca označila za “fake správy”
Na slová Pierceovej reagoval ruský zástupca pri OSN Vasilij Nebenzia veľmi jednoznačne slovami “Ministerstvo obrany RF nerobí falošné a smiešne vyhlásenia. Možno to je typické pre ministerstvá obrany niektorých iných krajín, ak ruské ministerstvo obrany niečo oznámi, je to potvrdený fakt”.  Karen Pierceová sa už v minulosti strapnila v kauze Skripalovcov.
Ruský zástupca pri OSN Nebenzia reagoval na slová ruského vojenského odborníka generálmajora Igora Konašenkova, ktorý uviedol, že teroristi Dzebhat an Nusry, Biele Prilby a britskí i americkí agenti tajných služieb pripravujú provokáciu v provincii Idlib. To znamená, že sa budú opätovne natáčať trikové zábery umierajúcich civilistov a hrdinských Bielych prilieb, ktoré majú tak ako v minulosti nezničiteľné pľúca a nebudú potrebovať ani plynové masky k tomu, aby v zamorenom priestore pôsobili. Západný mainstream dokáže bravúrne klamať, reálne dôkazy o útoku ako obyčajne nebudú k dispozícii, zombifikovaní čitatelia a slniečkari budú vrešťať o “krvavom tyranovi Asadovi” a USA budú môcť raketami zaútočiť na sýrske jednotky a vojenské zariadenia.
Američania a Briti budú môcť zaútočiť na sýrske jednotky a vojenské zariadenia, ak to Rusi pripustia. Igor Konašenkov uviedol, že Američania majú k rýchlemu útoku k dispozícii torpédoborec Ross v Stredozemnom mori a torpédoborec Sullivan v Perzskom zálive, takisto informoval o strategickom bombardéri B-1B na základni El Udeid v Katare.
Ruský diplomat Nebenzia v OSN priamo varoval Američanov i Britov v OSN pred použitím sily v Sýrii. Rovnako vyzval aj veliteľov teroristických bánd v Idlibe, aby zvážili svoje skutky a radšej sa sústredili na mierovú reguláciu krízy v Idlibe. Teroristom v Idlibe Rusi de facto nedoporučili zúčastniť sa provokácii s chemickými zbraňami. Nebenzia poukázal aj na skutočnosť, že pred niekoľkými rokmi aj Američania a aj OSN potvrdili, že Sýria nemá chemické zbrane, pretože ich za dohľadu západných inšpektorov, vrátane amerických inšpektorov a s ruskou pomocou Sýrčania  zničili. V prípade, ak sa západní partneri a nimi riadení sýrski teroristi rozhodnú odmietnuť ruské návrhy, situácia sa bude vyvíjať ináč, ruská flotila je pripravená Sýriu brániť..
Na ruských serveroch sa objavujú aj informácie, že ruská a sýrska tajná služba, ktoré o provokáciách vedia budú reagovať a objavujú sa názory, že terčmi prípadných útokov neznámych ozbrojencov sa môžu stať aj členovia Bielych heliem a prípadne aj agenti cudzích rozviedok, ktorí sa v Idlibe nachádzajú a ktorí provokáciu s použitím chemických zbraní pripravujú. Nič tak nenaladí Biele prilby a agentov cudzích rozviedok správať sa konštruktívne, ako keď sa im trochu pustí žilou. Zopár mŕtvych provokatérov samozrejme nebude znamenať, že sa okamžite na stole objaví konsenzus, v budúcnosti však budú všetci pozornejšie vnímať ruské slová a predstavy.
Ruská flotila má teda brániť Sýriu pred útokom amerických rakiet. Chrbticou ruskej flotily sú tri fregaty Admiral Essen, Admiral Makarov a Admiral Grigorovič. Tieto lode sú prepchaté zbraňovými, rádiolokačnými, rádiolelektronickými zbraňovými systémami a majú k dispozícii 24 rakiet Kaliber. Ďalšie Kalibre sa nachádzajú na raketových lodiach Bujan M, ponorky Velikij Novgorod a Kolpino majú takisto k dispozícii Kalibre a moderné torpéda. Vlajkovou loďou ruskej flotily je raketový krížnik Maršal Ustinov, vo výzbroji ktorého sa nachádzajú protilodné rakety P-1000 Vulkan a PVO raketový komplex S-300 Fort. Rusi k Sýrii dopravili aj protilodné lietadlá  Il-38N, ktoré dokážu sledovať ponorky NATO v akvatóriu Stredozemného mora. Rusi majú k dispozícii aj lietadlá rádiolokačného prieskumu A-50, ktoré už pri útoku Tomahawkami v apríli 2018 dodávali informácie sýrskej PVO, takže americké rakety letiace ponad Libanon sýrsku PVO neprekvapili. Zo 103 Tomahawkov dokázala sýrska PVO za pomoci Rusov zničiť 73 rakiet, takže americký útok skončil fiaskom.
Ruská flotila sa vhodne dopĺňa s ruským letectvom a pozemnými i PVO systémom na základniach v Hmeimmim a Tartuse. V porovnaní s aprílom 2018 sa dnes v Sýrii nachádza viac ruských zbraňových systémov, takže obrana Sýrie je podstatne silnejšia. Navyše sa medzi odborníkmi objavili informácie o tom, že do Sýrie priletelo v posledných dňoch niekoľko ruských vojensko-transportných lietadiel s vypnutými transpondermi, ktoré do Sýrie priviezli neznámy náklad. Čo sa na palubách lietadiel nachádzalo nie je známe, určite však nešlo o humanitárnu pomoc. Ak k tomu prirátame niekoľko nákladných lodí “sýrskeho expresu”, ktoré takisto v utajenom režime vykladali v Tartuse vojenský náklad, je pravdepodobné, že v Sýrii sa nachádzajú moderné ruské zbrane, ktorých cieľom je zabrániť Američanom v ďalšom porušovaní medzinárodného práva. Američania nemajú v Sýrii čo robiť a je potrebné, aby sa zo Sýrie stiahli, ideálne po dobrom.
 
Príspevok Rusko je pripravené potrestať západných partnerov za ostreľovanie Sýrie zobrazený najskôr Hlavné správy.